Perkusja to znany i ceniony sprzęt muzyczny, który daje doskonałe brzmienie w wielu utworach. Wybór pierwszej perkusji jest zawsze nie lada wyzwaniem dla początkującej osoby. Postawmy na taki sprzęt, jaki pozwoli nam rozwinąć skrzydła.

Nie bez znaczenia jest solidna konstrukcja i ceniona marka sprzętu muzycznego. Jak dokonać wyboru? O czym trzeba pamiętać? Czym cechuje się perkusja?

Pierwsza perkusja do ćwiczeń

Na samym początku powinniśmy określić, czego oczekujemy od sprzętu muzycznego i jaki mamy budżet. Nie bez znaczenia jest gatunek muzyczny, który zamierzamy grać. Istnieją zestawy zawodowe, średnie, jak i tanie. Początkujący muzyk nie musi inwestować w sprzęt z wysokiej półki, gdyż i tak na początku nie wykorzysta jego potencjału.

Podstawowy zestaw perkusyjny składa się z następujących elementów:

  • werble,
  • centrala,
  • tom tom,
  • floor tom.

Rozmiary bębnów są zależne od konfiguracji zestawu. Najbardziej popularne konfiguracje to Standard i Fusion. Ta druga opcja odznacza się bardziej subtelnym brzmieniem. Nie bez znaczenia są umiejętności osoby grającej. Producenci oferują różnorodne naciągi perkusyjne. Topowe marki proponują naciągi powlekane i czyste. Pełne i głośne brzmienie dają te drugie naciągi. Z kolei bardziej delikatne i subtelne zapewniają naciągi powlekane.

Gdzie znajdziemy idealną perkusję?

Kolejny dylemat wiąże się z tym, gdzie zakupić perkusję dla początkującego muzyka. Doskonałym wyborem jest zakup w sklepie online, gdzie można liczyć na atrakcyjne ceny i szeroką ofertę. Perkusja ma dawać nam komfort podczas grania, dlatego zapomnijmy o kiepskiej jakości instrumentu.