Gitara to sprzęt muzyczny, jaki jest znany na rynku już od wielu lat. Popularnością cieszy się przykładowo gitara basowa, która daje ciekawe brzmienie. Warto dowiedzieć się, jakie efekty uzyskamy za pomocą tego instrumentu. Czym odznacza się basowa gitara? Dlaczego warto ją wybrać? Jakie dźwięki uzyskuje muzyk?

Gitary basowe

Gitary basowe są często podstawą brzmienia w wielu zespołach muzycznych. Odznaczają się charakterystycznymi dźwiękami, które są bazą rytmiczną dla utworów. Pamiętajmy o tym, że bas jest nieodłącznym elementem każdej kompozycji – od rocka, po pop, jazz, blues i wiele innych. Każdy z tych gatunków potrzebuje solidnego dołu. Na rynku znajdziemy wiele wersji tego instrumentu. Aktualnie basowa gitara jest utożsamiana głównie z elektrycznym, czterostrunowym i progowym instrumentem szarpanym. Bas elektryczny można podzielić na modele z przetwornikami pasywnymi i aktywnymi. Wybór odpowiedniego brzmienia nie jest łatwy dla muzyka.

Unikalne brzmienia

J-Bassy są skierowane dla każdego muzyka, który poszukuje uniwersalnego i nowoczesnego brzmienia. Precision z kolei to rozwiązanie dla muzyka z doświadczeniem, który poszukuje dynamicznego i unikatowego instrumentu. Niezwykle cenionym rodzajem basowej gitary jest fretless. Instrument ten nie posiada progów. Cała konstrukcja sprawia, że brzmienie basu jest cieplejsze i bardziej zaokrąglone. To daje muzykowi wiele możliwości podczas kształtowania własnego brzmienia.

Gitara basowa to instrument doskonale znany w wielu zespołach. Na szczęście producenci oferują szeroką gamę gitar, dzięki czemu każdy muzyk znajdzie coś dla siebie.