Trendy w muzyce. Chyba wszyscy się zgodzimy ze stwierdzeniem, że dla wielu z nas muzyka jest jednym z fundamentów życia. Słuchamy ją podczas spotkań ze znajomymi lub w samotności utożsamiając się z nią. Lecz jakie są aktualnie trendy w muzyce i czego ludzie słuchają najchętniej?

Muzyka współczesna

W dosłownym tłumaczeniu, jest to muzyka tworzona aktualnie, współcześnie. Jest to rodzaj  muzyki na który składa się między innymi:  Rhythm and Blues, Rap, Pop . Zdecydowanie ten rodzaj muzyki, jest aktualnie najbardziej pożądany na rynku. Ludzie pragną muzyki przy której będą się dobrze bawić na imprezach lub takich które skłonią ich do refleksji, a w tym zestawieniu na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Rhythm and Blues

Chyba większości z nas znane R&B. Jest to gatunek muzyki wywodzący się z jazzu, pieśni religijnych i bluesa. Po mimo iż nie jest to muzyka współczesna, to bardzo dużo osób odnajduje się właśnie w tym typie muzyki. Muzyka relaksuje i uspokaja słuchaczy, na świecie ma wielu zwolenników.

Rap

Klasyczny rap, który stawia na przekaz w teście i skłania słuchaczy do refleksji. Rap jest w naszej kulturze bardzo długo, a jego popularność wciąż rośnie i poszerza grono słuchaczy. Oczywiście razem z czasem rap też się zmienił, powstał nawet rodzaj nowoczesnego rapu który charakteryzuje się się agresywnym brzmieniem z użyciem większej ilości autotune’a, jest to trap.

POP

Czyli ogólnie muzyka popularna. Lecz termin ten jest wieloznaczny, najłatwiej określić ten typ muzyki  , jako muzyka rozrywkowa. Pop jest tworzony dla masowego odbiorcy, najczęściej  możemy go usłyszeć w radiu. Jest to odłam muzyki rockowej który stawia na prostotę i melodyjność.