Konkurs, koncerty, jam session

Konkurs

Młodzi instrumentaliści przygotowują i wykonują swoje partie solowe na dowolnie wybranym instrumencie. Ich praca jest oceniana przez profesjonalne jury. Laureat otrzymuje nagrody finansowe, instrumenty i akcesoria muzyczne, oraz uzyskuje szansę na rozwój kariery artystycznej i konfrontację z profesjonalną branżą muzyczną. W konkursie dla solistów co roku bierze udział około dwustu młodych instrumentalistów.

Wśród laureatów znaleźli się między innymi następujący nieznani wcześniej muzycy:

– Michał Trzpioła – aktualnie gitarzysta w zespole Wojtka Pilichowskiego;

– Mateusz Owczarek – gitarzysta w zespole Zbigniewa Hołdysa, muzyk sesyjny;

– Bartosz Jończyk – gitarzysta sesyjny nagrywał i grał koncerty z takimi artystami jak Wanda i Banda, Honey, Jula, Margaret, Kasia Gomoła.

– Tomek Rząd – od wielu lat gitarzysta w zespole Andrzeja (Piaska) Piasecznego.

 

Solo Życia 2018

Eliminacje do konkursu

Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać swoje solo z towarzyszeniem akompaniamentu na kasetę magnetofonową lub płytę CD i dostarczyć wraz ze swoim adresem i dopiskiem „Solo Życia” pod adres, który podawany jest wraz z datą rozpoczęcia konkursu. Komisja fachowców pod  przewodnictwem Mieczysława Jureckiego po przesłuchaniu wszystkich solówek dokonuje wyboru wykonawców, którzy swoje umiejętności prezentują na żywo podczas wielkiego koncertu finałowego. Każdy z wykonawców prezentuje swoje „solo życia” z towarzyszeniem muzyków profesjonalnych. Przewidziany jest szereg atrakcyjnych nagród w postaci instrumentów i akcesoriów muzycznych.

Wkrótce pojawią się informacje dot. przyszłej edycji Festiwalu Solo Życia 2018.

 

Zasady i nagrody

 

01.05.2016 r. rozpoczynamy część konkursową dwunastej edycji festiwalu „Solo Życia”!

 

Podkład muzyczny

Formularz zgłoszeniowy

Koncerty

Informacje dotyczące wykonawców uczestniczących w koncertach finałowych „Solo Życia 2016” podamy po ogłoszeniu listy finalistów tegorocznej edycji konkursu „Solo Życia”. Koncerty finałowe odbędą się 26 i 24 września 2016 r.

 

Jam Session

Po każdym dniu koncertowym „Solo Życia” odbywają się jam sessions, podczas których uczestnicy konkursu oraz zainteresowani muzycy mają możliwość konfrontacji swoich umiejętności z wirtuozerią najlepszych polskich instrumentalistów, którzy wcześniej występują jako gwiazdy koncertów festiwalowych. W luźnej atmosferze dochodzi do wspólnego muzykowania, nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń z  gwiazdami polskiej estrady.

 

Bądź z nami na:

social-media-fbsocial-media-ytsocial-media-instagram

Jesteś zainteresowany festiwalem? Masz pytanie?
Skorzystaj z formularza kontaktowego

Formularz kontaktowy